Ekena Millwork BKT02X07X14STRW Stockport Wood Brackets, 2 1/4"W x 7"D x 14"H , Rubberwood
★★★★★ 4.6 29 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by salutcle.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 2-1/4 in. Width x 7 in. Depth x 14 in. Height
  • Wood corbels and brackets arrive sanded and ready to be painted or stained
  • Ideal for countertops, bars, shelves, kitchen islands, range hoods, mantels, furniture and more.
  • Most brackets and corbels have the same style in multiple sizes, ranging from 3" to 35" in height.
UPC 849014027463
Color Rubberwood
Material Rubberwood
Item Form Bracket
Brand Name Ekena Millwork
Item Shape Rectangular
Unit Count 1.0 Count
Part Number BKT02X07X14STRW
Grade Rating Residential
Manufacturer Ekena Millwork
Model Number BKT02X07X14STRW
Item Type Name Bracket
Item Dimensions 7 x 2.25 x 14 inches
Number of Items 1
Included Components 2 1/4"W x 7"D x 14"H Stockport Bracket, Rubberwood
Global Trade Identification Number 00849014027463
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
29 ratings | 12 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (24)
4 stars
3% (1)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (3)