Ekena Millwork GVPRT14X2603SN Round Top Surface Mount PVC Gable Vent, Factory Primed White
★★★★★ 4.2 150 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by salutcle.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 14 in. Width x 26 in. Height x 2 in. Projection
  • Dimensions: 14"W x 26"H - Frame Size: 2"W x 2"P
  • Surface mount installation is simple and quick, with screws and adhesive
Size 14"W x 26"H
Color Factory Primed White
Style Non-Functional
Material PVC
Item Weight 9.5 pounds
Part Number GVPRT14X2603SN
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number GVPRT14X2603SN
Batteries Required No
Product Dimensions 14 x 2 x 26 inches
Included Components PVC Gable Vent
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
150 ratings | 62 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (117)
4 stars
6% (9)
3 stars
3% (5)
2 stars
2% (3)
1 star
11% (17)