Power Supply 24V Relay TRA3 L-24VDC-2Z TRA3L-24VDC-2Z TRA3L24VDCS2Z 24V 24V 5A 240VAC 8-pin 2
★★★★★ 4.1 20 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by salutcle.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Relays / Voltage Monitoring RelaysPower Supply 24V Relay TRA3 L-24VDC-2Z TRA3L-24VDC-2Z TRA3L24VDCS2Z 24V 24V 5A 240VAC 8-pin 2Power Source : DCTheory : Electromagnetic RelayContact Load : Low PowerModel Number : TRA3 L-24VDC-S-2Z relayVoltage : 240VSize : Length: 29 mm;Width: 12.7 mm;Height: 20 mm
  • Relays / Voltage Monitoring Relays
Model NSXVIT
Brand Name NSXVIT
Part Number NSXVIT
Contact Type Normally Closed
Manufacturer NSXVIT
Mounting Type Chassis Mount
Connector Type Clamp
Current Rating 0.01 Amps
Contact Material Aluminum
Specification Met UL
Contact Current Rating 1 Amps
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
20 ratings | 8 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (15)
4 stars
7% (1)
3 stars
4% (1)
2 stars
2% (0)
1 star
10% (2)