[PowerNex] Mean Well HRP-600-48 48V 13A 600W Single Output with PFC Function Power Supply
★★★★☆ 4.0 149 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by salutcle.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
This list will ship "HRP-600-48" x 1 pcs
Brand EverSale
Wattage 600 watts
Item Weight 3.3 Pounds
Manufacturer MEAN WELL
Model Number HRP-600-48
Cooling Method Air
Output Wattage 600 Watts
Item Dimensions 4.13 x 8.58 x 2.5 inches
Mfr Part Number HRP-600-48
Compatible Devices Personal Computer
Minimum Input Voltage 300 Volts
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
149 ratings | 61 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (112)
4 stars
8% (12)
3 stars
4% (6)
2 stars
2% (3)
1 star
11% (16)